Jak dbać o instalację hydrauliczną?

Aby zapobiec usterkom, które mogą wystąpić w instalacji hydraulicznej w twoim domu, należy odpowiednio o nią dbać. Dowiedz się, za pomocą jakich przedmiotów oraz środków możesz ją utrzymywać w dobrym stanie.

Jak chronić odpływ, aby się nie zatkał?

Należy zapobiegać przedostawaniu się resztek jedzenia, opakowań, czy fusów do zlewu w kuchni. Aby temu zapobiec, umieść w nim specjalne sitko, które je zatrzyma. Nie wlewaj do zlewu gorącego tłuszczu! Specjalne sitko możesz zakupić również do odpływów, które znajdują się w łazience do: prysznica, wanny, zlewu. Zatrzyma ono włosy, żeby nie przedostały się do odpływu. Specjalne środki do czyszczenia i udrażniana rur, używane regularnie zapobiegną ich zatkaniu.

Młynki do odpadów – czy warto je kupić?

Aby zapobiec zatkaniu się odpływu w twojej kuchni, możesz zakupić młynek do odpadów. Dzięki niemu resztki zostaną zmielone, a z twojego zlewu przestaną wydobywać się przykre zapachy. Młynek jest bezpiecznym urządzeniem, dzięki niemu nie musisz stosować środków, aby udrożnić odpływ.

Co zrobić, gdy zatka się odpływ?

Możesz spróbować go odetkać za pomocą domowych sposobów, m.in. mieszanki octu i sody oczyszczonej. Wsyp do zlewu pół szklanki sody i wlej tyle samo octu. Następnie należy np. szmatką, zatkać zlew, po około 30 minutach, wlej do zlewu wrzątek. Inny domowy sposób to wsypanie 3-4 łyżek soli do zlewu, następnie wlej wrzącą wodę do odpływu. Możesz tę metodę stosować profilaktycznie co parę tygodni. Innym rozwiązaniem są środki chemiczne w postaci: granulek, żelu, czy płynu. Stosując je, zapoznaj się z zaleceniami producenta. Kolejna możliwość to użycie gumowego przepychacza. Jeżeli on nie pomoże, zator musi być poważniejszy, do jego odetkania możesz użyć sprężyny kanalizacyjnej. Jest ona nazywana także żmijką, z jednej strony ma korbę, a z drugiej ostry szpic. Jeżeli nie jesteś w stanie odetkać odpływu, warto wezwać hydraulika. Profesjonalny i tani hydraulik Wrocław Psie Pole, naprawi usterkę, czy awarię, jaka wystąpiła w twoim domu, czy w mieszkaniu.

Nie lekceważ nawet drobnych usterek!

Jeżeli dostrzegasz usterkę, najlepiej od razu spróbować ją naprawić, lub powierzyć to specjaliście. Drobna usterka może po czasie przerodzić się w poważną awarię. Jeżeli w twoim domu, czy mieszkaniu pęknie rura, należy zadzwonić po pogotowie hydrauliczne. Możesz to zrobić również, gdy nie masz wody, czy kaloryfery nie działają prawidłowo lub w przypadku innej usterki, z którą nie możesz sobie poradzić.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Czym zajmuje się hydraulik?
Pomoc hydraulika może okazać się przydatna w najmniej spodziewanym momencie. Dowiedz się, kiedy należy bezzwłocznie wezwać...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *