Metody oczyszczenia i udrażniania kanalizacji – poznaj je!

Masz problemy z kanalizacją, nie możesz poradzić sobie z jej udrożnieniem? Dowiedz się jakimi sposobami zaradzić tej awarii, a także kiedy warto wezwać hydraulika.

Przyczyny niedrożności kanalizacji

Jeżeli widzisz, że woda w zlewie spływa coraz wolniej, jest to znak, że czas przywrócić drożność naszej kanalizacji. Ponieważ zignorowanie tej sytuacji, może doprowadzić, do tego, że odpływ przestanie funkcjonować. Najczęstszą przyczyną tego stanu, są resztki, jakie przedostały się do odpływu, w kuchni: mogą to być resztki jedzenia, fusy, fragmenty opakować, w łazience: włosy, osady z kosmetyków, które odkładają się w tych miejscach, często latami.

Metody oczyszczenia i udrożnienia kanalizacji

Jeżeli odpływ zatkał się w syfonie lub początkowej części instalacji hydraulicznej, czy nie jest duży, powinniśmy sobie z tym poradzić. Do udrożnienia instalacji hydraulicznej, można stosować np.:

  • Gumowy przepychacz – zalewamy odpływ wodą, przykładamy do niego przepychacz i przyciskamy go parokrotnie. Problem powinien zostać rozwiązany.
  • Użyj środków, które z pewnością masz w domu – są to ocet i soda. Do szklanki octu należy wsypać 2 łyżki sody, następnie wlać do odpływu. Po około 20 – 30 minutach wlej wrzątek do odpływu. Metoda ta może być nieskuteczna jednak przy większych i poważniejszych zatorach. Sposób ten może być również stosowany co jakiś czas, aby zachować czystość i zapobiec zatorom.
  • Środki chemiczne – stosuj je, zawsze zapoznając się, wcześniej z instrukcją mogą to być żele, proszki, czy granulki. Nie używaj więcej środków chemicznych, niż jest napisane na opakowaniu. Prędzej może to zaszkodzić kanalizacji, niż przyspieszyć proces jej udrażniania.
  • Przyrządy do czyszczenia kanalizacji – jednym z nich jest sprężyna, która po wprowadzeniu do rury, ma rozbić zator położony w głębszej części instalacji. Sprężyny nie zaleca się stosować w przypadku sedesów.

Jeżeli problem pojawił się w dalszej części instalacji, najlepiej wezwać specjalistę, który dzięki odpowiedniemu sprzętowi, rozwiąże problem.

Nie ryzykuj- wezwij na pomoc hydraulika

Jeżeli nie jesteś w stanie poradzić sobie z udrożnieniem kanalizacji, lepiej nie zwlekać, i zadzwonić po pomoc. Możemy przypadkiem pogorszyć jej stan, przyczyniając się do zwiększenia kosztów naprawy. Zobacz czyszczenie kanalizacji we Wrocławiu – Jotka Hydraulik, zaufaj specjalistą, oszczędź sobie nerwów. Lepiej zapobiegać ewentualnym awarią, możesz wezwać hydraulika także, aby sprawdził stan kanalizacji w twoim domu, szczególnie jeżeli masz jakiekolwiek obawy związane z jej funkcjonowaniem.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *