Kiedy wezwać hydraulika?

Do czynienia z awarią dochodzi najczęściej w starych lub źle skonstruowanych instalacjach wodnych i grzewczych. Czasem z taką awarią można sobie poradzić samemu, jednak kiedy problem powraca regularnie, staje się to uciążliwe, dlatego po jakimś czasie i tak jest potrzebna pomoc fachowca. Hydraulik jest przydatny nie tylko po to, aby naprawić samą usterkę, ale także zdiagnozuje problem i wskaże jego możliwe rozwiązania.

Przeczytaj poniższy wpis i dowiedz się, w jakich sytuacjach wezwać hydraulika po pomoc.

Brak wody – co zrobić?

Kiedy zabraknie wody, cały dom staje na głowie, a plan dnia jest zaburzony. Gdy po odkręceniu kranu w kuchni czy w łazience nie leci woda, może to oznaczać sporych rozmiarów awarię. W takiej sytuacji dowiedz się, czy sąsiedzi również mają podobny problem, bo pęknięta rura wpływa zwykle na większą ilość osób. Wtedy odpowiednie służby powinny podjąć interwencję i rozwiązać problem jak najszybciej.

Jednak może zdarzyć się, że sąsiedzi mają wodę i nie zgłaszają żadnego problemu. Wtedy trzeba działać szybko, ponieważ usuwanie skutków takiej awarii może potrwać wiele godzin. Dlatego nie ma co zwlekać i jak najszybciej zadzwonić po pogotowie hydrauliczne, co pozwoli w jak najkrótszym czasie powrócić do normalnego funkcjonowania.

Pęknięta rura – zadanie dla hydraulika

Gdy pęknie rura, z pewnością będzie to awaria, którą łatwo zauważysz. Wtedy woda wylewa się w dużej ilości w kuchni czy łazience i szybko przelewa się do innych pomieszczeń, zalewając nawet całe mieszkanie. Pęknięta rura często znajduje się w trudno dostępnym miejscu i nie ma możliwości rozwiązania problemu samodzielnie.

Płynąca z dużym ciśnieniem woda szybko może przenieść się na inne mieszkania oraz powodować bardzo kosztowne szkody. Wtedy można spotkać się z wieloma zagrożeniami, takimi jak kontakt wody z urządzeniami elektronicznymi (takimi jak pralka, lodówka), co jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia i życia. Jeśli tylko zauważysz awarię, koniecznie zakręć zawór główny wody oraz wyłącz prąd. Dopiero wtedy powiadom pogotowie hydrauliczne oraz w razie potrzeby – inne służby.

Szukasz pomocy? Masz awarię? Zadzwoń: hydraulik z Wrocławia ze starego miasta.

Kiedy woda leje się z kaloryfera

Ostatnią sytuacją, o której wspomnimy, a która wymaga pomocy specjalisty, jest woda lejąca się z kaloryfera. Największy problem sprawiają stare grzejniki, które są zapowietrzone i dają mało ciepła. Sygnałem, że coś jest nie tak, jest bulgotanie oraz głuchy odgłos wydobywający się z rur. Wtedy najlepiej od razu zadzwonić po pogotowie hydrauliczne, ponieważ naprawianie takich usterek na własną rękę może być opłakane w skutkach i na dłuższą metę bardziej kosztowne.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *