Najczęstsza awaria kanalizacyjna

Bardzo często w domu dochodzi do awarii na tle hydraulicznym oraz kanalizacyjnym. Najczęściej są to zapchane i niedrożne rury, które zatykają się i są poważnym problemem, dlatego że dochodzi do nich z winy użytkownika. Nie zawsze także jesteśmy w stanie naprawić usterkę sami. W poniższym artykule przedstawimy szczegółowo ten problem i podamy rozwiązanie, dzięki któremu będziemy w stanie uporać się z tą awarią.

Zapchanie i niedrożność rury

Awaria kanalizacji to jeden z największych problemów, jakie mogą spotkać każdego z nas ze względu na nieodpowiednie użytkowanie. Niedrożne oraz zapchane rury objawiają się zazwyczaj mniejszą szybkością spływającej wody czy nieprzyjemnym zapachem, który wydobywa się na zewnątrz. Staje się to w wyniku nagromadzonych resztek, np. papieru, folii czy resztek jedzenia. Także poważną przyczyną w zatorach łazienkowych są włosy, które powodują najczęściej zapchanie rury. Pamiętajmy o tym, że wystarczy element w rurze, który zablokuje się, przyczyniając się do pierwszych sygnałów niedrożności. Ponadto resztki jedzenie także zapychają się i nie powinny być wrzucane np. do toalety. Zatory kuchenne to również nie jest łatwa sprawa, jeśli chodzi o likwidację, dlatego nie wyrzucajmy pozostałości pokarmów prosto do rur. Nie nabawimy się przez to poważnych problemów kanalizacyjnych. Niekiedy za niedrożność odpowiedzialny jest osad. Może on być w postaci rdzy, ale także substancji czy proszków do czyszczenia.

Jak się poradzić z tym problemem?

Do eliminacji wszelkich zatorów najczęściej sięgamy po środki czyszczące w postaci proszku lub granulek, które mają na celu wyczyścić rury i poprawić ich przepływ (najbardziej popularny to tzw. kret). Jednak nie zawsze to rozwiązanie jest udane, dlatego że efekty po zastosowaniu takich środków są chwilowe albo nie na tyle zadowalające. Ponadto wszelkie preparaty czyszczące nie zawsze pomogą na tyle, ile powinny. One także nie dojdą do każdego zakamarka rury w celu jej udrożnienia (rura zazwyczaj ma różne spadki i każda jest w inny sposób montowana). Dlatego, jeśli nasz zator jest na tyle poważny, musimy poradzić się pogotowania kanalizacyjnego. To sprawdzeni fachowcy, którzy usuną bez problemu usterkę, dzięki czemu spływ wody będzie znacznie lepszy, a w rurach nie będą zalegały niepotrzebne elementy. Mechaniczne usuwanie jest znacznie szybsze, łatwiejsze oraz efektywniejsze.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *