Portfel hydraulika
Praca, jaką na co dzień wykonują hydraulicy jest bardzo ciężka i zazwyczaj nie ograniczona czasowo. Gdy dodamy do tego zdenerwowanych Klientów oraz fakt, nie wiedzy czy będzie się na interwencji 15 minut, czy kilka godzin, to możemy utwierdzić się, że nasz fachowiec ma ciężką pracę.

Średnie wynagrodzenie

Wynagrodzenie w miesiącu statystycznego hydraulika kształtuje się na poziomie 2670 zł brutto. Połowa osób wykonujących ten zawód zarabia 2670 zł, a aż 25% poniżej 2000 zł. Pozostałe 25% otrzymuje pensję powyżej 3600 zł. Należy jednak pamiętać, że co drugi fachowiec wykonuję również prace na czarno poza godzinami pracy, o których nie ma wzmianki z powyższych badań z 2016r,
a z pewnością zwiększyłoby to średnie płace.

Plusy pracy hydraulika

Pewnym plusem jest zależność od siebie, swoich umiejętności i doświadczenia. To od jego wiedzy zależy jak oceni czas pracy, by móc pomóc kolejnej osobie. Kolejnym plusem jest nowoczesność. Czasy gdy straszy Pan przychodził z jednym kluczem do wszystkiego dawno minęły. Teraz fachowcy są doskonale wyposażeni w sprzęt niezbędny do prawidłowo wykonanej usługi.

Minusy pracy hydraulika

Minusem na pewno jest kontakt z klientem, który od samego początku jest zdenerwowany oraz roszczeniowy. Oczekuję usługi wykonanej jak najszybciej oraz najtaniej. Branża niesie ze sobą również początkową nie wiedzę ile czasu spędzi na zgłoszonej usterce. Jeśli mamy też hydraulika świadczącego usług całą dobę, jest to praca pod telefonem w której nie da się wiele w swoim życiu prywatnym zaplanować.

Hydraulik z duchem czasu

Jak poinformowała nas jedna z firm hydraulicznych we Wrocławiu, dziś ciężko o dobrego fachowca. Ci młodsi przebywają za granicą, starsi nie chętnie chcą się doszkalać. Tymczasem technologia na przestrzeni kilkunastu lat bardzo się zmieniła. I w tym wypadku jest jak w innych branżach, jeśli ktoś chce, przeszkoli się i zakupi więcej sprzętu by móc wykonać więcej usług, Ci niechętni zostaną w 25% poniżej 2000 zł i będą tylko narzekać.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *