Udrażnianie kanalizacji – co będzie lepsze?

Pewnie wielu z Was zastanawia się jak może skutecznie poprawić kondycję swoich rur domowych, które często się zatykają, a niekiedy zaczynają także wydzielać bardzo nieprzyjemny zapach. W zasadzie mamy dla Was dwa rozwiązania – domowe sposoby udrażniania i skorzystanie z usług profesjonalisty. Opowiemy Wam dzisiaj o obu metodach, gdzie sami zdecydujecie, co będzie lepsze w Waszym przypadku.

Metoda – zrób to sam

Najpierw zaczniemy od prostszego rozwiązania, ale wymaga ono od nas chwili wolnego czasu, którego osoby dorosłe mają coraz mniej. Jednak jeśli nim dysponujesz, warto na samym początku sprawdzić stan naszego syfonu, gdzie najczęściej wystarczy odkręcić kolanko u jego dołu i wyczyścić rurę z pozostałości po jedzeniu i innych zabrudzeń, które mogą blokować prawidłowy przepływ wody.

Natomiast, gdy to nie poskutkuje trzeba będzie skorzystać z kilku innych domowych porad, które bez problemu znajdziecie na internecie. Pierwszą z nich będzie oczywiście wsypanie sody oczyszczonej do odpływu i następnie zalanie go ciepłym octem, które następnie zaczną tworzyć dużą ilość piany i wylewać się na zewnątrz syfonu, dlatego koniecznie trzeba zabezpieczyć zlew na około 20 minut. Wówczas konieczne będzie także otwarcie szeroko okien, aby pomieszczenie miało szansę się wywietrzyć i złapać więcej świeżego powietrza, by wyeliminować przykry zapach. Po upływie wyznaczonego czasu całość należy zalać sporą ilością wrzątku, który powinien przepłukać rurę i oczyścić ją ostatecznie z brudu. Inną opcją dla mocniej zatkanych przepływów będzie zakup sprężyny metalowej do czyszczenia kanalizacji, które za pomocą swojej długości i kształtu są w stanie usunąć wiele zanieczyszczeń, aczkolwiek wymaga to cierpliwości i dokładności w jej nakierowywaniu.

Z pomocą fachowca

Niestety nie każdy z Was posiada wystarczająco dużo czasu albo nawet chęci, by próbować swoich sił w hydraulice. Oczywiście nie każdy się do tego nadaje, dlatego naszą drugą propozycją jest skorzystanie z usług profesjonalisty, który zajmie się udrażnianiem kanalizacji we Wrocławiu. Naturalnie będzie to kosztowało więcej niż w przypadku domowych sposobów, ale z pewnością lepiej jest zlecić to zadanie osobie doświadczonej i kompetentnej. Co więcej, hydraulik posiada o wiele bardziej zróżnicowany sprzęt, który w krótkim czasie poradzi sobie z wewnętrznymi rurami. Ponadto możecie mieć pewność, że nie zostaną poniesione żadne szkody, gdyż zajmą się tym prawdziwi fachowcy. W przeciwnym razie także nie Wy będziecie odpowiadać za naprawę rur czy innych instalacji kanalizacyjnych. Warto od czasu do czasu poświęcić więcej pieniędzy na udrażnianie kanalizacji, która wymaga regularnego przeczyszczenia.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *