Awarie instalacji wodno-kanalizacyjnych potrafią być bardzo nieprzyjemne. Większość z nas nie wie, co należy zrobić w takiej sytuacji, a Ci którzy mają jakiekolwiek pojęcie, nie zawsze mają odpowiednie narzędzia. Niezbędna jest wtedy pomoc pogotowia kanalizacyjnego. Na rynku wiele firm oferuje swoje usługi związane z branżą hydrauliczną. Jak działa pogotowie kanalizacyjne? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł.
Pogotowie kanalizacyjne
Nie każdy wie, że to właśnie dzięki specjalistom pracującym w pogotowiu kanalizacyjnym miejskich chodników nie zalewa woda podczas deszczów, a publiczne toalety nie odstraszają swoim zapachem i wyglądem.
Pogotowie kanalizacyjnetroszczy się o to, aby wszelkie kanały ściekowe i sieci wodociągowe funkcjonowały prawidłowo. Pracownicy pogotowia kanalizacyjnego Jot-ka mają za zadanie odnaleźć przyczynę pojawienia się awarii i dobrać odpowiedni sposób jej eliminacji.
Godziny pracy pogotowia kanalizacyjnego
Dobre i profesjonalne pogotowie hydrauliczne musi świadczyć usługi przez 7 dni w tygodniu i to przez 24 godziny na dobę. Nie ma innej opcji. Doświadczona firma hydrauliczna musi brać pod uwagę, że w wielu sytuacjach ich pomoc jest niezbędna natychmiast po pojawieniu się awarii. Wszelkie firmy hydrauliczne pracują w systemie zmianowym, dlatego zawsze doświadczony hydraulik będzie dostępny pod telefonem.
Osoby, które miały już nieprzyjemność z awarią kanalizacyjną wiedzą, że niesprawna kanalizacja bardzo mocno odbijają się na codziennym życiu. Poza ryzykiem zalania pomieszczenia, pojawia się również nieprzyjemny zapach, który utrudnia normalne funkcjonowanie.
Inspekcja kanalizacji
W przypadku ustalenia rodzaju i poziomu zanieczyszczenia rurociągu, niezbędne jest przeprowadzenie kontroli stanu rur kanalizacyjnych. Dzięki temu można precyzyjnie dobrać metodę likwidacji usterki. A tych metod udrażniania rurociągów jest całkiem sporo. Różnią się od siebie pod względem średnicy rur czy materiału, z jakiego je wyprodukowano.
Inspekcja kanalizacji:
- zweryfikowanie trasy rurociągu
- namierzenie nieszczelności na danych odcinkach
- ogólna ocena jakości rur
- wybór metody eliminacji awarii (czyszczenie, wymiana rurociągu lub poszczególnych elementów)
Inne usługi
Jeżeli na etapie projektowania czy montażu instalacji kanalizacyjnych pojawiły się jakieś błędy lub niedociągnięcia, będą one skutkowały zatykaniem się rur. Niespływająca woda w efekcie prowadzi do mocno przykrych zapachów. Jest to związane z osadzaniem się ścieków wewnątrz rur, które uniemożliwiają swobodny przepływ wody (kamień, zanieczyszczenia).
Inne usługi, które wykonuje profesjonalne pogotowie kanalizacyjne:
- usunięcie awarii w obrębie instalacji kanalizacyjnej,
- naprawa sieci hydraulicznej,
- przepychanie i udrażnianie rur
- mechaniczne lub ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji
- rozmrażanie rur
- reperowanie zniszczonych elementów kanalizacji ściekowej
- inspekcja stanu rur za pomocą specjalnych kamer
System kanalizacyjny składa się niekiedy z kilkudziesięciu metrów przeplatających się ze sobą rur Bez specjalistycznego sprzętu i doświadczenia będzie niezwykle trudno odszukać i wyeliminować przyczynę awarii.
Nie ma sensu podejmować prób naprawy na własną rękę. Warto w tym celu od razu zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne. Jest ono, jak już wspomniano wyżej, dostępne całą dobę przez siedem dni w tygodniu, więc nie będzie najmniejszego problemu, aby fachowiec zjawił się na miejscu natychmiast.
Dlatego skorzystaj z usług zaufanego pogotowia kanalizacyjnego, które zadba o to, aby zlikwidować usterkę możliwie jak najszybciej!