Dobór baterii do kuchni i łazienki

Zastanawiasz się, jak samodzielnie zamontować baterię łazienkową lub kuchenną? Chcesz wymienić stare krany na nowe? Sprawdź, jakie baterie będą odpowiednim wyborem i jak przystąpić do ich montażu, aby uniknąć generujących koszty problemów.

W sklepach znajdziemy ogromny wybór baterii łazienkowych i kuchennych, które różnią się między sobą nie tylko typem, ale także wyglądem i dodatkowymi funkcjami. W zależności od tego, czy posiadamy tradycyjny kran ścienny, czy nowoczesne umywalki i zlewy z baterią montowaną na ich rancie mamy do dyspozycji szereg różnorodnych rodzajów i stylów kranów, które pozwolą stworzyć spójne i eleganckie wnętrze.

Jaką baterię wybrać do łazienki?

Baterie łazienkowe występują w wariancie umywalkowym oraz w wersji do tradycyjnej wanny i prysznica i w tym wypadku mamy do wyboru wiele paneli prysznicowych. Niestety każdy z typów baterii łazienkowych sprawia spore problemy kupującym, dlatego warto jeszcze przed przystąpieniem do wykończenia łazienki lub jej remontu wybrać rozwiązanie szyte na miarę własnych potrzeb nie tylko pod względem estetyki i jakości wykonania, ale także funkcjonalności.

Na co zwracać uwagę kupując baterię łazienkową?

Decydującym kryterium jest tutaj sposób montażu. W zależności od typu instalacji możemy wybrać np. baterię ścienną, która, jednak nie ogranicza nam pola do popisu w wyborze nowoczesnej umywalki ? jeżeli posiada ona otwór na baterię, możemy estetyczne go zakryć specjalną zaślepką. Do wyboru mamy zarówno tradycyjne baterie ścienne w wielu stylach, jak i baterie umywalkowe z jednym lub dwoma kurkami ? te pierwsze doskonale pasują do tradycyjnej łazienki, drugi typ idealnie sprawdza się w połączeniu z nowoczesnymi wzorami płytek oraz reszty łazienkowego wyposażenia.

Montaż baterii to kolejny problem, którym powinien zając się fachowiec, gdyż źle zamontowany kran może sprawić sporo kłopotów już na samym początku swojego użytkowania. Ważne są także odpowiednie narzędzia, które pozwolą na bezpieczny montaż baterii.

Bateria kuchenna ? funkcjonalność ponad wszystko

Wygląd baterii kuchennej to jedno, ale jej funkcjonalność powinna górować nad atrakcyjnym designem. Jeżeli nie posiadamy zmywarki, w szczególności należy zwracać uwagę na dodatkowe funkcje, które pozwolą oszczędzać wodę oraz zapewnią wygodę podczas tradycyjnego zmywania. Bateria powinna być także dopasowana do wielkości zlewu oraz dobrana względem naszych indywidualnych potrzeb ? dla osób sporadycznie korzystających ze zlewu kuchennego zbędnym wydatkiem będzie zakup profesjonalnej baterii kuchennej z długą wyciąganą wlewką, a osobom zmywającym kilkanaście talerzy dziennie na pewno życia nie udławi tradycyjny krótki kran.

Zanim zaczniemy samodzielnie wybierać baterię i przystąpimy do jej montażu, poprośmy o pomoc fachowca ? na pewno oszczędzimy w ten sposób sporo pieniędzy oraz nerwów, gdy nasze próby samodzielnego montażu baterii spełzną na niczym lub ? co gorsza ? doprowadzą do jej uszkodzenia z powodu braku odpowiednich narzędzi i wiedzy z zakresu hydrauliki.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *