Jak wybrać dobrego fachowca?

Mała usterka lub wymiana instalacji w naszym domu, zawsze powinna być wykonywana przez fachowca. Nawet ta nie wielka naprawa wykonana, przez pseudo-hydraulika może doprowadzić do jeszcze większych strat materialnych, uszkodzenia innych części domu, czy w ostateczności zalaniem sąsiadów. W tym celu warto mieć sprawdzonego hydraulika, który nie doprowadzi do jeszcze większej katastrofy. Ważne jest aby upewnić się przed zatrudnieniem hydraulików że są wiarygodni,posiadają doświadczenie i umiejętności aby wykonać pracę zgodnie ze sztuką.

Ale jak możemy mieć pewność że przyjeżdża do nas fachowiec, a nie pseudo-hydraulik?

Taką wiedzę możemy już uzyskać podczas rozmowy telefonicznej. Oto pięć rzeczy do rozważenia przy poszukiwaniu profesjonalnego hydraulika.

1.Uprawnienia – Warto zawsze pytać osobę, którą mamy zamiar zatrudnić do naprawy o to jaki posiada zawód, gdzie nabywała uprawnień oraz czy posiada dodatkowe kursy. Warto też w trudnych i odpowiedzialnych naprawach poprosić o udokumentowanie swoich referencji, aby mieć pewność że osoba która przekracza nasz próg w rzeczywistości jest hydraulikiem i będzie potrafiła nam pomóc.
2.Opinie – Obecnie w dobie internetu, łatwo możemy sprawdzić osoby które oferują nam pomoc hydrauliczną. Recenzje i opinie wcześniejszych Klientów mogą nam dać do myślenia i uświadomić czy fachowiec zna się na swoim zawodzie. Na pewno nie zdecydujesz się zatrudnić hydraulika ze złymi opiniami.
3.Wycena Profesjonalni hydraulicy nie będą skłonni podać wyceny przez telefon,jeżeli chodzi o większe zlecenia. Prawdziwy profesjonalista przyjedzie na miejsce zlecenia w celu ustalenia zakresu pracy,co pozwoli właściwie oszacować koszt usługi hydraulicznej. I nie naciskajmy też na fachowca by podał nam taką cenę. Jeśli zlecenie jest naprawdę duże spotkajmy się z fachowcem i omówmy wszelkie szczegóły. Choćby wtedy mamy możliwość poznania i zobaczenia osoby której powierzamy nasz dobytek.

4.Komunikacja Nigdy nie lekceważ znaczenia dobrej komunikacji podczas zatrudniania hydraulików. Hydraulik, który jest otwarty na rozmowę na temat jego pracy i jest gotów odpowiedzieć na wszelkie pytania, uwagi lub zapytania jest kluczem do uniknięcia kosztownych błędów. Mamy wtedy tez poczucie że uczestniczymy w tej naprawie i i nic nam nie umknie. Co więcej możemy przez to zawrzeć nową znajomość, która zaowocuje np. pierwszeństwem przy następnych naprawach. W tym punkcie pamiętajmy też, że powyższe działa w dwie strony, więc warto zaproponować pracownikowi chociaż coś do picia.
5.Rozwiązywanie problemów Dobry hydraulik potrafi przewidzieć potencjalne problemy w instalacji grzewczej,sanitarnej,wodnej lub gazowej i być w stanie rozwiązać je w trakcie pracy. Pozwoli to uchronić nas przed kolejnymi awariami.

Nigdy nie lekceważmy problemu, który mamy w domu i fachowca do którego chcemy zatrudnić. Pamiętajmy że nawet najprostsza naprawa, źle wykonana może doprowadzić do prawdziwej domowej katastrofy, mnożenia kosztów naprawy i naszego stresu. Wybierając hydraulika działajmy rozsądnie.

Ze swojej strony, tj mojego miejsca zamieszkania mogę polecić firmę, która spełnia według mnie wszystkie powyższe punkty. Firma mieści się we Wrocławiu, a niżej pozostawiam wam do niej namiar.

źródło: http://hydromur.pl/

Powodzenia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *