Hydraulik – jak znaleźć fachowca

Cieknący kran, uszczelka do wymiany czy też montaż nowej wanny i bojlera – te wszystkie czynności wydają się być pozornie bardzo proste. A jednak w praktyce nie zawsze wiemy, jak się za to zabrać, lub brakuje nam odpowiednich narzędzi. Co robić? Wezwać fachową pomoc. Podkreślmy słowo fachową, ponieważ pseudo specjalistów jest pełno.

Skąd zatem taki wysyp hydraulików w ostatnim czasie. Wpisanie w wyszukiwarkę słowa hydraulik wyszuka całe mnóstwo ogłoszeń. Z czego to wynika? Z jednej strony z tego, że dziś tak wiele osób uznaje się za specjalistów – są to tak zwane Złote Rączki – dlatego próbują oferować swoje usługi w lokalnym terenie, by trochę sobie dorobić. Z drugiej strony, wielu hydraulików to osoby, które w pewnym momencie postanowiły się przekwalifikować, a – jak wiadomo – krótkie kursy nigdy nie zastąpią kilkuletniej szkoły z praktykami.

Czym może skutkować taka niefachowa usługa? W najlepszym wypadku skończy się na niepotrzebnych wydatkach związanych z nieuzasadnioną wymianą rur i innych elementów, ale może być to też zalanie łazienki, zerwanie gwintów czy pęknięcie rur. Nie trzeba chyba wspominać, że za błędy naszego fachowca odpowiemy my, z własnej kieszeni. Nie brzmi to dobrze, prawda? Co można zrobić, by uniknąć takiej sytuacji? Jak wybierać hydraulika, by faktycznie wpuścić do domu osobę kompetentną i uczciwą?

Obecnie skarbnicą wiedzy na każdy temat, m.in hydraulików jest Internet, warto z niego skorzystać, aby znaleźć dobrego fachowca. Tym bardziej, że warto również zadbać o osobę/firmę z którą możemy współpracować nie tylko jednorazowo, a zdobyć obopólne zaufanie.

Żeby mieć większa pewność, wykonania dobrze usługi, zaleca się raczej nie szukanie osób prywatnych, bo istnieję możliwość trafienia na tzw. złotą rączkę, czego właśnie powinniśmy uniknąć. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się przede wszystkim hydrauliką. Decydując się na wsparcie zarejestrowanej firmy, mamy pewność, że dostaniemy rachunek za wykonaną usługę oraz gwarancję – jest to bardzo ważne zwłaszcza przy większych pracach, np. zakładaniu instalacji hydraulicznej. Zatem zwróćmy uwagę na poniższe aspekty:

  • ustalmy datę założenia firmy – im starsza tym większe doświadczenie posiadają hydraulicy
  • profil hydraulików – czy są to osoby z długim stażem, odpowiednio wykwalifikowane,
  • ustalmy imię i nazwisko, który hydraulik do nas przyjdzie – pozwoli to sprawdzić osobę w internecie.
  • zapytajmy o referencje od klientów,
  • czasem sam charakter i przebieg rozmowy potrafi wzbudzić w nas zaufanie lub wręcz przeciwnie, rozmowa może nam również powiedzieć dużo o osobie, z którą ją przeprowadzamy,
  • podczas rozmowy warto zapytać również o wstępną diagnozę problemu,

 

Możemy także poprosić o pomoc znajomych i rodzinę. Może oni korzystali z usług rzetelnego fachowca, którego są w stanie polecić? Takie rekomendacje czasami bywają pomocne, by hydraulik, okazał się specjalistą a nie osobom od wszystkiego.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *