Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jakie usterki wymagają wezwania hydraulika?

Każdy z nas myśli, że w przypadku drobnych usterek w domu poradzi sobie sam z naprawą. Awarie domowe mogą przytrafić się w najmniej oczekiwanym momencie i często nie będziemy w stanie sobie z nimi poradzić. Wtedy, należy wezwać hydraulika. Jakie sytuacje wymagają pomocy specjalisty? 

Uszkodzenie kranu

Bardzo często w domu zdarza się, że cieknie nam kran. To irytujący problem, z którym często próbujemy się uporać na własną rękę. Jeżeli przyczyną jest uszkodzona uszczelka, przeważnie dajemy sobie z tym radę. Gorzej, jeżeli problem leży gdzieś indziej. Czasami wymaga to wymiany całej baterii, a my nie posiadamy odpowiednich narzędzi by przeprowadzić naprawę. Ignorowanie tej usterki może grozić nawet zalaniem całego pomieszczenia. Dlatego warto sięgnąć po pomoc fachowcy.

Zapowietrzenie grzejników

Sezon grzewczy wiąże się z awarią, która polega na zapowietrzeniu grzejników. Spadek temperatury w instalacji grzewczej powoduje tą usterkę. Jeżeli włączony grzejnik nie działa i jest chłodny – możemy być pewni, że nastąpił problem. Aby szybko i prawidłowo naprawić kaloryfer, należy użyć specjalnego odpowietrznika. Czasami jednak, nie działa to prawidłowo i w efekcie wciąż jest zimno. Jeżeli zbyt dużo wody zebrało się w grzejniku – należy poprosić o pomoc hydraulika. Pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy z odessaniem wody i powietrza w grzejniku, tym większe prawdopodobieństwo konieczności wymiany go na nowy. A to już wiąże się z większymi kosztami, niż usługa hydrauliczna.

Przepychanie rur

Niedrożne i zapchane rury potrafią naprawdę uprzykrzyć życie. Nie tylko woda nie chce odpływać z wanny, czy umywalki, lecz często towarzyszy temu nieprzyjemny zapach. Przyczyną tego są resztki jedzenia czy włosy, które najczęściej klinują się w rurze i utrudniają prawidłowy odpływ wody. Jeżeli odpływ zapchał się w miarę wysoko, możemy stosować środki do udrożniania rur, lub na własną rękę odkręcić syfon i poszukać problemu. Jeżeli jednak problem się powtarza regularnie, może się to wiązać z błędami podczas projektowania instalacji czy jej niepoprawny montaż. Samemu może być nam ciężko zlokalizować przyczynę niedrożności, aby móc skutecznie usunąć ten problem. Warto w związku z tym poprosić o pomoc hydraulika, który z pewnością udzieli fachowej porady. Dobrze zaprojektowana instalacja wodno-kanalizacyjna nie powinna ulegać takim usterkom. Hydraulik będzie mógł ocenić stan obecnej instalacji i jeżeli okaże się, że coś jest nie tak – zaoferuje odpowiednią usługę.

Podsumowanie

Powyższe akapity dotyczą drobnych usterek w naszych domach, z którymi czasami nie możemy poradzić sobie na własną rękę. Pamiętajmy jednak, że Jotka Hydraulik Wrocław służy pomocą również w wielu innych problemach i awariach domowych.

Filip P. Filip P.
polub nas facebooku